126

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Виконав сьогодні вказану процедуру. Власноруч. Пробіг 71,5 тис. км. і 6 років на рідному комплекті. Часу пішло 6-ть годин. Замахався скажу я вам. По перше в наборі головок не знайшов 16-ки, позичив у сусіда. Без цієї головки нереально відкрутити один з 7-ми болтів grater. Також зламав центральне вушко пластмасової (нижньої) кришки ременю. Все тому, що першою знімав металічну а вона виламала то вушко. Думаю не проблема, і на двох болтах буде триматись хоч я той центральний закрутив але він не особливо сильно тримає кришку. Розбирав все десь біля години. То ж вперше. Ремінь поліклиновий теж довго бо забув що треба всього навсього крутити за болт на натяжному роліку. Ремінь поліклиновий був весь у тріщинах як ззовні так і на струмочках. Ремінь ГРМ у трішки кращому стані але не ідеал. Орієнтуватись зрештою можна по кількості стертої гуми (відпрцьованої) під шківом колінвалу. Шків доречі відкрутився відносно легко. Начитався я страшилок про зусилля... А от закрутити до мітки фарбою як було штатно не зміг. Десь градусів 10-15 недотягнув sad. Сподіваюсь невідкрутиться. Десь годину натягував ремінь допоміжного, у мене кондюк плюс гідропідсилювач. Шкодую що відразу не зробив фото ременю як він повинен бути прокладеним, ще й в процесі виявив, що без часткового демонтажу бампера нічого не вийде. Натягування ременю ГРМ взагалі ціла історія. Години півтори-дві потратив. На початку подивився на натяг старого ременю, як на мене дуже слабо був натягнутий. В альбомі відяшка з мобілки з старим ременем. Новий натягував порівнюючи звук від проги генератора на мобілці (165 Гц). Ніби все виставив тон збігається. Навіть прокручував два оберти колінвалу. Вже хотів пробно завести двигун але думаю ще раз треба ручками покрутити і шок після ще двох обертів ремінь втратив практично повнісю натяг. Добре що не заводив. Виявилось треба крутити колінвал після двох обертів ще трішки назад і ремінь втрачає натяг. Думаю це через те, що ремінь новий і ще дуже жорсткий. Виставив знову 165 Гц. Поставив верхню кришку з опорою. Пробний запуск. Попередньо читав, що на обертах близько 2000 нижня гілка ременю між помпою і шківом колінвалу входить в резонанс і починає сильніше вібрувати. Так і є 1900-2000 обертів і видно суттєву вібрацію ременю. Вирішив трішки підтягнути і так залишити. Ще по частоті 165 Гц. Виставити досить важко, трішки повернув ролік і частота втікла на десятки герц а візуально по ременю (прокручувати чи відхиляти) нічого не міняється. Отож майте це наувазі. Ще незручно що коли закручуєш ролік він прокручується і зменшує натяг mad. Хоч би якусь шайбочку підставляли під гайку. Ролік ГРМ думаю можна було не міняти, порівнюючи зі станом нового різниці практично немає, а от роліки допоміжного трішки розхитані але я їх не купив sad. Помпу не міняв. Крутивши її невиявив ніякиж розхитувань чи нерівномірного обертання. Під шківом було трішки накипу від охолоджуючої рідини але він сухий і читав що це допустимо. Та й завтикав купити хомут для нижнього патрубку щоб злити ох. рідину та й бачив що часу і так купу витрачаю. Фотки в альбомі. Вдруге думаю набагато швидше все пройде, якщо машину до того часу не продам. Взагалі думаю що можна було б до 80-90 тис. км і 7-м років нормально їздити до заміни. Стан можна контролювати по ременю додаткового обладнання бо він більше податливий до старіння.

  0



127

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Остап, а позвонить ? smile

Dacia Sandero 2008 K7M 1.6MPI -продано Renault Kangoo II 2013 K9K 90 -продано, Renault Clio III 2007 K4M801 DP0 110 - продано
VW Golf IV GT 2004 1.9TDI арендовано-повернуто
VW Tiguan Sport 2012 2.0TSI, MAZDA CX-5 2018 2.5 SKYACTIV®-G, VW ID.4 2023
Heckler-Koch VP9 , AK-103
  0

128

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Поки подзвониш, поки поясниш що хочеш, поки доженеш що радять... А руки ж сверблять щось зробити big_smile

  0

129

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Donpedro
А можна докладніше стосовно натягу. Там ніби якимось тензометром специфічним контролюють. А у тебе як? На слух?

Blue MCV 1,6 Ambiance 2008  LPG 190Мм (15.08.2017)
  0

130

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Логан 2007 года, я 2-ой хозяин
при покупке авто менял ремень ГРМ (какой фирмы не помню), сейчас он у меня отходил ~50000 км, внешний вид его такой
http://s019.radikal.ru/i622/1205/e0/bdb9af70f99c.jpg
http://s019.radikal.ru/i644/1205/8b/01085368707b.jpg
Наверное уже пора его менять или можно не замарачиваться , пока не пройдет 60000 км?

  0

131

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

9892301 написав:

Логан 2007 года, я 2-ой хозяин
при покупке авто менял ремень ГРМ (какой фирмы не помню), сейчас он у меня отходил ~50000 км, внешний вид его такой
http://s019.radikal.ru/i622/1205/e0/bdb9af70f99c.jpg
http://s019.radikal.ru/i644/1205/8b/01085368707b.jpg
Наверное уже пора его менять или можно не замарачиваться , пока не пройдет 60000 км?

це не ремінь грм взагалі то. ну і по стану - міняти терміново.

renault laguna grandtour 1.5dci
  0

132

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

santhe написав:
9892301 написав:

Логан 2007 года, я 2-ой хозяин
при покупке авто менял ремень ГРМ (какой фирмы не помню), сейчас он у меня отходил ~50000 км, внешний вид его такой
http://s019.radikal.ru/i622/1205/e0/bdb9af70f99c.jpg
http://s019.radikal.ru/i644/1205/8b/01085368707b.jpg
Наверное уже пора его менять или можно не замарачиваться , пока не пройдет 60000 км?

це не ремінь грм взагалі то. ну і по стану - міняти терміново.

ничего не понял

  0

133

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

9892301 написав:

ничего не понял

На фотографиях - ремень доп. оборудования (компрессор кондиционера, генератор, гидроусилитель руля)
Ремень ГРМ на наших движках практически не видно, он спрятан за крышками. Меняется каждые 60тыс. и с
этим лучше не шутить, при его обрыве попадаете на дорогостоящий ремонт движка.

Peugeot 308 SW 1.6 eHDI
  0

134

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Antnick написав:
9892301 написав:

ничего не понял

На фотографиях - ремень доп. оборудования (компрессор кондиционера, генератор, гидроусилитель руля)
Ремень ГРМ на наших движках практически не видно, он спрятан за крышками. Меняется каждые 60тыс. и с
этим лучше не шутить, при его обрыве попадаете на дорогостоящий ремонт движка.

все понял , а ремень доп. обррудования меняется тоже через 60000 км? судя по фоткам уже нужно его менять?
если да, то какой лучше всего (производитель) брать ремень доп. оборуд. и какой ремень ГРМ?

  0

135

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

лучше тоже на 60 тыс.емень гейтс 1750

Dacia Sandero 2008 K7M 1.6MPI -продано Renault Kangoo II 2013 K9K 90 -продано, Renault Clio III 2007 K4M801 DP0 110 - продано
VW Golf IV GT 2004 1.9TDI арендовано-повернуто
VW Tiguan Sport 2012 2.0TSI, MAZDA CX-5 2018 2.5 SKYACTIV®-G, VW ID.4 2023
Heckler-Koch VP9 , AK-103
  0

136

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

9892301 у вас давно прошли сроки замены ремня ГРМ, хотя я уверен на качественном ремне и два срока откатает легко.

  0

137

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Заміну рідного ременю ГРМ з роликом провів через 6-ть років і 71500 км. пробігу. Думаю до 100 тис. км. і 8-ми років можна було б і не міняти. Були в досить хорошому стані а от ремін навісного обладнання і ролики в гіршому стані, вони ж не захищені як ремінь ГРМ кришками. Тобто орієнтуватись треба на ремінь навісного, якщо вже в дуже поганому стані то й міняти разом з ГРМ який буде в достатньо кращому стані. Помпа (стара) також швидше потече від заміни ременю ніж зі старим ременем. На це вказує статистика по відгуках.

  0

138

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

А какая связь замена ремня и течь помпы? При замене ремень натягивают больше нормы, выходит,  и подшипник разрушается? Странно...

  0

139 Відредаговано Donpedro (2012-05-30 11:34:17)

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

22comuna
Так. Додатково ще й новий ремінь жорсткіший. Подібно відбувається з шківом генератора але після заміни комплекту поліклинового ременя з роліками.

  0

140

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Зачем туды лесть если ниразу этого не делал, дал 100 грн и тебе его поменяют толковые люди, и спокойней спать можно:)

  0

141

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

alikmwm написав:

Зачем туды лесть если ниразу этого не делал, дал 100 грн и тебе его поменяют толковые люди, и спокойней спать можно:)

у вас меняют за 100грн? у нас таких цен нет.  а менять его делов на 1час. и проблем не каких. 100 за час даже я бы менял целыми днями  big_smile.

logan 1.4 2006 г база
  0

142

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

pavel_iv77 Паша, та это чудак себе посты нагоняет всякими глупостями..

Dacia Sandero 2008 K7M 1.6MPI -продано Renault Kangoo II 2013 K9K 90 -продано, Renault Clio III 2007 K4M801 DP0 110 - продано
VW Golf IV GT 2004 1.9TDI арендовано-повернуто
VW Tiguan Sport 2012 2.0TSI, MAZDA CX-5 2018 2.5 SKYACTIV®-G, VW ID.4 2023
Heckler-Koch VP9 , AK-103
  0

143 Відредаговано Avtotron (2012-09-19 16:11:45)

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Фиксация коленвала в положении ВМТ 1-го цилиндра:

ВНИМАНИЕ!!!
Сервисное отверстие справа от масляного фильтра предназначено ТОЛЬКО для установки коленвала в ВМТ и предотвращения его проворачивания во избежания утыкания поршней в клапаны. Использовать данный фиксатор для фиксации коленвала при откручивании шкива маховика категорически нельзя!!! При этом проточка щеки коленвала изгибает болт, который обычно используют в качестве фиксатора, и этот болт невозможно выкрутить.

Делюсь простым способом отворачивания болта шкива (мы так наверное уже под сотню ремней поменяли):

Берете мощную отвертку. Вставляете ее в технологическое окно картера сцепления. Окно расположено рядом с датчиком положения коленвала, ближе к передней части авто. Один человек удерживает маховик от проворачивания зацепляя отвертку за болт крепления корзины сцепления, второй отворачивает болт шкива. Ну и заворачивает при установке шкива smile На отворачивание болта уходит секунд 30 от силы... smoke

  0

144 Відредаговано Antuan (2012-09-20 01:27:39)

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

alikmwm написав:

Зачем туды лесть если ниразу этого не делал, дал 100 грн и тебе его поменяют толковые люди, и спокойней спать можно:)

ну как бы в столице меньше чем двестиписят и не подходи

зы. сам менял на сто, т.к. нет нужного инструмента и ямы, да и стремновато лезть туда без опыта

Logan 1.4 Laureate + кондей _ Бортовик тут
ненавижу наш автодор
  0

145

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

Avtotron написав:

Фиксация коленвала в положении ВМТ 1-го цилиндра:

ВНИМАНИЕ!!!
Сервисное отверстие справа от масляного фильтра предназначено ТОЛЬКО для установки коленвала в ВМТ и предотвращения его проворачивания во избежания утыкания поршней в клапаны. Использовать данный фиксатор для фиксации коленвала при откручивании шкива маховика категорически нельзя!!! При этом проточка щеки коленвала изгибает болт, который обычно используют в качестве фиксатора, и этот болт невозможно выкрутить.

Делюсь простым способом отворачивания болта шкива (мы так наверное уже под сотню ремней поменяли):

Берете мощную отвертку. Вставляете ее в технологическое окно картера сцепления. Окно расположено рядом с датчиком положения коленвала, ближе к передней части авто. Один человек удерживает маховик от проворачивания зацепляя отвертку за болт крепления корзины сцепления, второй отворачивает болт шкива. Ну и заворачивает при установке шкива smile На отворачивание болта уходит секунд 30 от силы... smoke

Фото этого окна было бы в самый раз.Сам, при замене ремня,столкнулся с тем, что самое трудное было открутить шкив,остальное, как говорится дело техники.

Тише едешь-меньше должен.
  0

146

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

окно это находится возле датчика коленвала

logan 1.4 2006 г база
  0

147

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

pavel_iv77 написав:

возле датчика коленвала

многие не знают где этот датчик и как он выглядит...

Suzuki SX4 New (S-Cross)

Logan Ambiance-1,6 (2006-2014)
  0

148

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

По перше в наборі головок не знайшов 16-ки, позичив у сусіда.

Вот минимальный комплект для Logan
Звездочки на 15, 20 и 40.
Причем я бы рекомендовал взять в виде нормальной отвертки хотя бы для 20 и 40, чтобы было удобно срывать и крутить.
ключ 7, 10, 13, 15, 16, 17, 18, 21, 27
головка 10 (ограничитель двери например), 16, 18, 19, 21, 27, 30 (седан задний барабан) или 36 (MCV задний барабан)

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0

149

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

mekena написав:
pavel_iv77 написав:

возле датчика коленвала

многие не знают где этот датчик и как он выглядит...

  0

150

Re: Самостоятельная замена ремня ГРМ

grinder написав:

По перше в наборі головок не знайшов 16-ки, позичив у сусіда.

Вот минимальный комплект для Logan
Звездочки на 15, 20 и 40.
Причем я бы рекомендовал взять в виде нормальной отвертки хотя бы для 20 и 40, чтобы было удобно срывать и крутить.
ключ 7, 10, 13, 15, 16, 17, 18, 21, 27
головка 10 (ограничитель двери например), 16, 18, 19, 21, 27, 30 (седан задний барабан) или 36 (MCV задний барабан)

Руль - звездочка на 50

  0