18,451

Re: Следующий автомобиль

Лазив по салонам, мені Yaris Cross та Corolla Cross сподобались. Взагалі концепція як все устроєно у Тойоти мені по душі. Брати гібрід залежить від де буде авто їздити. Якщо основний пробіг по місту то гібрид норм. Інакше він себе не окупить, з ним чуть більше мороки, да і тойота наприклад не рекомендує багато гонять по трассі на великиій швидкості на гібрідному авто.

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0
Спасибо сказали: сяся1



18,452 Відредаговано Xabr (2023-04-10 15:55:30)

Re: Следующий автомобиль

Не знаю в якій темі краще, але спитаю тут: чи можливо через дилера Рено за VIN дізнатися історію авто, в тому числі, якщо воно обслуговувалось в Європі?
І друге - де у сучасного рено зберігається пробіг, крім приборки? Можливо, в КПП, АБС тощо. Якщо так, то чим читати блоки?

Logan 1.6 MPI Prestige был 2008-2013 (дешевая повозка, в которой сэкономили на всем)
"Das Auto" - есть
  0

18,453

Re: Следующий автомобиль

Xabr написав:

Не знаю в якій темі краще, але спитаю тут: чи можливо через дилера Рено за VIN дізнатися історію авто, в тому числі, якщо воно обслуговувалось в Європі?
І друге - де у сучасного рено зберігається пробіг, крім приборки? Можливо, в КПП, АБС тощо. Якщо так, то чим читати блоки?

За досить невелику суму грошей, а можливо навіть безкоштовно, будь який дилер може надати всю наявну сервісну історію.
За допомогою ELMки та pyren можна просканувати всі блоки на записаний в них пробіг.

Dacia Logan Phase 2 AMBIANCE 1.4 MPI
  0

18,454

Re: Следующий автомобиль

До речі коли брав авто, то не міг вирватись більше чим на день в іншу область, тому скористався послугою перевірки в Авто.Ріа. Дуже задоволений. Це виявилосья як мінімум в 2 раза дешевше чим пропонують всякі хлопці в Мережі. Можна вибрати СТО в місті, та ті послугі які цікавлять, включаючи якісь перевірки по VIN. У СТО як я розумію контракт з сайтом і відповідальність за якість. Як результат отримав повній отчет по стану авто. Я не був присутнім, але владелец був явно шокований сервісом.

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0

18,455

Re: Следующий автомобиль

В якості наступного (додаткового) автомобіля розглядаю Renault Sandero StepWay 2 з двигуном K4M

БОРТОВИЙ ЖУРНАЛ
• Dacia Logan MCV 2011 1.6 16v К4М Laureate ГБО BRC
• Dacia Sandero 2009 1.6 MPI К7М Ambiance
  0

18,456 Відредаговано jasonua (2023-04-13 00:20:03)

Re: Следующий автомобиль

igorsh88 написав:

В якості наступного (додаткового) автомобіля розглядаю Renault Sandero StepWay 2 з двигуном K4M

Дивний вибір. Його можна зрозуміти, якщо  не користуєтесь великим багажником в мсв. А двигун к4м супер роботяга!

Logan mcv 2011 CH/UA 1.6 16v К4М 105 к.с. 7місць LAUREATE ABS конд 4подушки ЕГУР ЕПГ ГБО-4 Hi-Flex Вовк в овечій шкурі 
Незалежна, вільна і єдина Україна!!!
  0

18,457 Відредаговано igorsh88 (2023-04-13 12:09:32)

Re: Следующий автомобиль

Для щоденних покатушок багажник MCV лишній, но незамінний при дім-дача.
StepWay 2 в якості другого автомобіля щоби дупцю дім-робота возити

БОРТОВИЙ ЖУРНАЛ
• Dacia Logan MCV 2011 1.6 16v К4М Laureate ГБО BRC
• Dacia Sandero 2009 1.6 MPI К7М Ambiance
  0

18,458

Re: Следующий автомобиль

Xabr написав:

чи можливо через дилера Рено за VIN дізнатися історію авто, в тому числі, якщо воно обслуговувалось в Європі?

Може щось змінилося, але років п'ять тому сервіси і Україні бачили сервісну історію у Європі, але не було єдиної бази по Україні.
Таким чином конкретний сервіс мог надати інформацію тільки про себе та про Європу...

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

18,459

Re: Следующий автомобиль

Xabr написав:

Заглянув в салон Рено. Дастерів там як у дурника фантиків. Але я хотів вживу побачити та помацати справжній топ від цього виробника - Колеос.

Був біля салона Рено в Ріному, там купа Дастерів і бачив 1 Колеос. Інші авто не бачив. Може в салоні.

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0

18,460 Відредаговано alex.cver (2023-04-16 19:02:56)

Re: Следующий автомобиль

Aprox написав:

Там між ярисом та равом ще корола-кросс є... ))

Так, бачив здається зі 140мм кліринсу чи 160мм, а так машинка гарна. Я звик вже до клірінсу, до гарного швидко звика'єшь. У Яріс кросу там теж 170, ну хоч щось. Але зараз не до цього, я на "старушці" ще довго повзати буду, тип паче що я старушці подарунок зробив минулого літа, нова гума літня та зимова. Головне довнейти на ЗСУ, кожен день, більше всього на Стерненка. Про зміну корит, якщо доживемо, будемо думати після поразки болотних. Так,згоден, це може затягнутися років на 5-7 ще, бо карлик ще може точно протягти років 10,  ну тоді будемо думати.

KIA Sportage 4WD,2.0 бенз,ручка,2013 upp
Sandero STEPWAY 1,5 dCi, синий, 2014 - продано
Плюсы/минусы реношного дизеля по опыту владения Stepway - https://www.logan.in.ua/forum/post738140.html#p738140
В игноре - только странные люди (3)
  0

18,461

Re: Следующий автомобиль

alex.cver написав:

бо карлик ще може точно протягти років 10,  ну тоді будемо думати.

Брехня,  здохнет скоро

Киев
Шкода Рапид 1.6, .110л.с ....+  Дастер 1.5,  110л.с
Бортовой тут: https://www.logan.in.ua/forum/topic1840 … 110ls.html
  0
Спасибо сказали: сяся, alex.cver2

18,462

Re: Следующий автомобиль

igorsh88 написав:

Для щоденних покатушок багажник MCV лишній, но незамінний при дім-дача.
StepWay 2 в якості другого автомобіля щоби дупцю дім-робота возити

Згоден, якщо в місті живеш, то невеликого багажника вистачає, а ось якщо приватний будинок там постійно щось треба привести))) Я собі тому універсал наступним авто хочу.

  0

18,463

Re: Следующий автомобиль

shura.pisarewsky написав:

Я собі тому універсал наступним авто хочу.

Краще мінівен.

Renault Grand Scenic ІІІ (2011) дизель 1,5 110 л.с., механика - Крокодил
Volkswagen Polo 1.4 (2011) 85 л.с. + робот DSG 7ст + кондей - рабочая - был
Logan Ambiance 1,4 (2008) 75 л.с. + ГУР + передние ЭСП + ГБО by rk03 - был
Deawoo Matiz 0.8 (2002) 52 л.с.- был
  1

18,464

Re: Следующий автомобиль

зацікавив Nissan e-NV200,на кожен день і на дачу,як другий автомобіль

сандеро 1,5дизель 2014
таврія пікап 1,2іhttp://tavria.org.ua/forum/showthread.php?t=69474
котел http://krainamaystriv.com/useralbums/1263/view
https://www.drive2.ru/users/snigovic/
  0

18,465 Відредаговано grinder (2023-04-21 12:36:46)

Re: Следующий автомобиль

Давно планував замінити логан. Стан його був нормальний, як на свої 15, але помітив що важче даються дальні поїздки, вже не треба такого багажника, но переїхав в таку місцевість що повний привід та чуть більший кліренс дуже бажаний. Дивився на кросовери які не нижче логана, не довше (в мене ліміт між гаражом та воротами) і з багажником. Ринок виявився не великий. Серед фаворітів був Jeep Renegade, Suzuki Vitara або SX4. Решта вроде Opel Mokka та інше відпали на етапі техзавдання бо не мають повного привода. Потім 24.02, мобілізація, піхота, мрія якось даже позабулась. Але сидячи в якихось *бенях думалось, що ось якого хрена не купив, була ж можливість хоч поїздити нормально. І ось недавно, після перевода появилась вже необхідність мати авто (логан поїхав в бригаду але попав до волонтерів, там багато не гоняють, но не знаю чи повернеться). За цей час поїзди багато на різних авто. Впевнений що тільки повний привід, але до вимог додалось і розхід палива, бо їздити треба багато та всякі сучасні фішки з безпеки та магнітола з підтримкою андроїд. Ринок коротких кросоверів зараз в основному це амеріканці, іноді попадаються европейці але дуже заїзжені. Сузукі не сподобались - мягкі, там внутрі мало місця. Хоча може б і взяв. Не впевнений. Джип. Їздив на Черокі. Сзаду не зручно, дуже жосткий, але дорогу тримає впевнено. Ренегад такий же. Ну дуже сподобалась Тойота РАВ4. Іздив на 2 останніх поколіннях. Але не підходить по габаритам. Форд Куга, показався жостким, можливо би і взяв (після Рав4) але знову ж габарити. Зато ціна на нього чомусь ніжче відносно того ж Спортаджа, хоча це явно краще авто. Дивився Міцубісі ASX, зовні сподобалась, внутрі якось дешевенько. Рівень Сузукі. Да і Кашкай. Не знаю, всі були проти. В нормальному стані немає, то що є, з великим пробігом за більші гроші. Так то вроде норм. Такая ж приблизно сітуація зі Спортажем. Але він не сподобався. Іздив на двух моделях, внутрі якось вигладає дешевенько та все тарахтить. Може хіба що новий з салона. Но він не підходить по габаритам.
Так випадково і на трапив на фаворіта - Subaru XV. Сумно що поки розбирався що до чого 2 авто продались. Залишився тільки в Чернівцях, але виїхати в інший регіон це ціла історія. Нарешті коли все срослось, замовив перевірку через Авто.Ріа - обійшлось в 2200 (на іншому СТО 1500), по якому отримав всю інфу по стану і міг прийняти рішення. Переофорлення заняло півдня. Це тому що продавець ще оріентується на рішал, а електронна система це блочить. Авто було на дружіні, а талончик він оформив на себе. Потратили годину щоб збросився таймер і ми могли швидко взять талончик на себе.
По авто. 2018. Це далеко не Логан. Поїздка на 350 км взагалі не викликає втоми. Добре держить дорогу. Швидкість 150 відчуваєшь тільки коли подивишся на спідометр. Правда після 120 вже чуть шумно. Полагаю якшо зашумити кришу, там метал явно тонкий то буде краще. 2л двигло дозволяє спокійно ідти на обгін даже при 130. Варіатор не вигладає що тупить і його робота не помітна. Правда треба звикнути що в поворотах веде себе чуть інакше чим передній привід. Адаптивний контроль EyeSight - це влагалі бімба-ракета. Просто вказуєш швидкисть та рулиш, якщо догоняємо авто то субару підстраюється під його швидкість і так собі тихенько їде. Якщо виникає перешкода то авто зупиняється. Куча датчиків - полоси, світла, дождя. Контроль полоси. Закінчується вода в бачку теж піщить щось. На жаль немає датчика сліпих зон, дуже хотів. Фари доворачиваються в повороті. Вроде мелочь а на загородніх дорогах де багато всякіх підвод да бухих велосипедістів це великий плюс. Багажник маленький, меня його вистачить. Габарити чуть більше чим в Логані. Довжина такаж, але він ширше.
Ціни на запчастини приблизно на 10-20%. Але це скоріше із-за тотального дефіцита, плюс особливості, все ж кросовер. Но є дорожчи операції. Так в Логані на заміну масла в КПП можно взагалі забити, а якщо робити то це не дорого. То тут 12 літрів, і ціна літра від 950-1300 (офіціали). Правда мінять треба половину і не часто (60к км). Під капотом все під рукою, тому базові операції з ТО робити легко.
Бак великий 63 літра. Росхід по пробігу 10-15% Києв, решта трасса - 6.8 л/100. По трасі можно і в 5.8 вложитись. Адаптівний контроль має 4 ступені реакції. По дефолту стоїть 3, тобто якщо дорога спереду звільняється воно просто робить тапку в пол. Переставив на 2, стало комфортніше і краще по розходу.
Прощавай Рено))
https://i.ibb.co/p4df48T/2023-03-20-16-10-00.png

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0
Спасибо сказали: Migen, Aprox, sayrus, alex.cver, Engineer5

18,466

Re: Следующий автомобиль

grinder,
Если ездить 150км.ч вариатор быстро износится... инфа от спецов.

Если масло чёрное то менять надо все а не половину.

Частично можно Если раз в 20т  wink

Киев
Шкода Рапид 1.6, .110л.с ....+  Дастер 1.5,  110л.с
Бортовой тут: https://www.logan.in.ua/forum/topic1840 … 110ls.html
  0

18,467

Re: Следующий автомобиль

Александр007 написав:

Если ездить 150км.ч вариатор быстро износится

Це якщо так ездить постоянно. Как вообщем не любит и пробуксовку, а для єтого в субару есть режим x-mode.

Александр007 написав:

Если масло чёрное то менять надо все а не половину.

Полная замена в приниципе сложная операция, плюс считается что тот мусор что в системе тоже полезен. Масло там особенное. И поєтому почти все рекомендуют частичную замену 30-60т. Lineartronic которий в Субару весьма надежен и ходит в таком режиме по 300к.

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0

18,468 Відредаговано Александр007 (2023-04-21 18:07:14)

Re: Следующий автомобиль

grinder,
Мусор в системе быстрее износ.
Больше собирается в поддоне,

12л масла? Наверное там акпп на первые две передачи, + вариатор

Масло для вариатор, я сильно сомневаюсь что субару оно лучше чем в лексус или тайота.
Есть определённые допуски у производителей.

Можно менять частично но чаще, лучше  смотреть на цвет сливаемого масла.
Хотя если вообще не менять может до 100тыщ доживёт.

Как производитель авто заявляет на весь срок службы,  пока гарантия не заканчивается....

А производитель японских коробок совсем другие рекомендации.... wink

Киев
Шкода Рапид 1.6, .110л.с ....+  Дастер 1.5,  110л.с
Бортовой тут: https://www.logan.in.ua/forum/topic1840 … 110ls.html
  0

18,469

Re: Следующий автомобиль

grinder написав:

Subaru XV

Вітаю! Нехай служе без проблем!

Рено Логан 1.6 2011 - проданий. Найкращі спогади!
Nissan QASHQAI 2.0 2021
Nobody dies a virgin, life fucks us all
  0

18,470

Re: Следующий автомобиль

grinder написав:

Lineartronic которий в Субару весьма надежен и ходит в таком режиме по 300к

если не секрет, то какой пробег и во сколько стал.. смотрю их в продаже практически нет, тираж маленький или избавляться не хотят)

Ford Escape 2018
  0

18,471

Re: Следующий автомобиль

grinder, Вітаю з придбанням бубубу! )))
Нехай дарує тільки позитивні враження! )))
Теж колись дивився на XV, тільки минулої генерації, але не так склалося, як гадалося...

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

18,472

Re: Следующий автомобиль

grinder, вітаю з обновкою!
Який пробіг? Свічки як міняти, то не треба двигун знімати?

Logan mcv 2011 CH/UA 1.6 16v К4М 105 к.с. 7місць LAUREATE ABS конд 4подушки ЕГУР ЕПГ ГБО-4 Hi-Flex Вовк в овечій шкурі 
Незалежна, вільна і єдина Україна!!!
  0

18,473

Re: Следующий автомобиль

О, Сергію, вітаю!
теж поміняв автівки в зв'язку з переїздом. За місяць до прильоту домовився за Тігуан 2012, 2л тсі з одним українцем. вартість 7500, тільки для нас віддавав за 7000. але по факту я забрав її за 5.5.. механіка.. випливла купа проблем з їх відновленням після ремонту головки (відома проблема тсі з ланцюгом), але я її вирішив незадорого і власними руками (працюю тепер в офіц сервісі фольксваген). Ну і коли жінка знайшла роботу, то виникла потреба іншої автівки. дивились на різні тачки. На 14 лютого майже купив коханій мазду сх5 2013 червоного кольору , пробіг 100к миль у нас в салоні (крім нових у нас ще торгують вживаними), але наші сейлси трохи надурили мене.. з гарантіями, тому знов біля 2х тижнів пошуків, майже взяв форд ескейп 1.6 2013 в фулі за 8 у одесита, пробіг 120к миль і.. в останній день він мені пише, що продав його за 9,5.. знов пошуки.. кожного дня дружина привозить мене на роботу (16 миль, потім їде на свою, ввечері забирає.. така ще фігня).. в решті решт поїхали в салон мазди і взяли бушну сх5 2018, пробіг 130к миль, фулл комплектація, крім парктроніків , вартість 15к+збори, по суті біля 20, кредит , зараз плачу 380баксів щомісяця за неї, страховка каско на обидві автівки 370 баксів в місяць.

https://lh3.googleusercontent.com/tD0ViA93GsmVk7k0ZI5ZdeTBFkEgnb_xX9vewF0GNpKPch1phd_V-Ip_JyeQfjrp4bMzEzCnd41y4-mxThlKXXrxDREVWvLyjtrvh_S2YaK6bpVB-7RyFMP4R4AUA2M-8zbfbz1q1HvRgFW96vPJ5C2DpW5x98VhPNue-ePJN2mw2LpuI_EztU2J1gsUaBSQoRRCdv6NaduCCjqjfVlSKpC61DoLUEcmZa5bsy1uPm_5xPVzhcgFN72Egsm1FcGhx3ncmqxCW0k1Mlzrf31VMiEwrye4NOzWifBRbq_pq_XxdpV_iet3jLgXYKxqgPy_BAZP4QzIVBppau8mLdJ3UdQEi4wY6XTT3Wau9ZialNhHnVIZ_UeO_nDNx3_WIhI7FXLtci7e4detZm_2y22EO673r5zms4C-WbnqzdCGbHTqVVkO-wLFHsLNrFCuyzptvGhp5E7LB_Og4p1QnUhc-4BDiQxoolTmnLIY5sMr2YEsatqtIrcRA_e-njPKzYsuWLs_1tfryJkLuhhAwVx9k5gfr5wQl-3RNH-4k70G1AC7tY1KKfQURfnRGxBNiVdFkbwrid-Ne98gkhPx08H5rO7D_v5_QU0912FJWLvicMtsq0cklxN1st4YBkX4Fovd0APxQEv_v6bZvexvvDCpw8XzZyq32KJjOEnUnNA6pg6oSu_PWbUacJXEo01uJTLw_PLIteCGl2dOaS-EGrp0fazmEcrZejs2yZ2pP0U4olL_bp12Qe-1eF3idpjmyfORhwmVoWgD6U7axQFt0n01TdIQUaHAgqj1eCWZWEaa6_fpq1d9gGH64o23KFHkv1L50LUn8e-xTh5mciQjdohAyhewt2ZUDdDMBa0Y6rumwnb4pMoxrN28gAktSvcBuvfrRd1pPP0pAwKq7ryARCSi_fV9SGMdrvS08mZFwgLQdAi5WuFnu-hcMVwG8EPi4XkzWK7KxdP5za1TuUEb-laSbSseP8UbZXxctGNsj-0InvBQ8cXIJcPGO4lTJOMY4CYETStS3-VfCielvXVZuYBIrhEedw2qXbU=w757-h568-s-no?authuser=0

Dacia Sandero 2008 K7M 1.6MPI -продано Renault Kangoo II 2013 K9K 90 -продано, Renault Clio III 2007 K4M801 DP0 110 - продано
VW Golf IV GT 2004 1.9TDI арендовано-повернуто
VW Tiguan Sport 2012 2.0TSI, MAZDA CX-5 2018 2.5 SKYACTIV®-G, VW ID.4 2023
Heckler-Koch VP9 , AK-103
  0

18,474

Re: Следующий автомобиль

Вітаю!!! Достойний апгрейд!!! Субару прикольна машина. Але XV я в свій час не оцінив. Мені біільше форестер чи аутбек. Але то особисте. Пару зауважень

grinder написав:

Фари доворачиваються в повороті.

Напевно не довертаються, бо це не логічно. Напевно просто піднімається якись відбивач світла.

Александр007 написав:

Если ездить 150км.ч вариатор быстро износится... инфа от спецов.

А швидко, це скільки? Я 120 тис. накатав, і з варіатором проблем не було взагалі.

grinder написав:

Під капотом все під рукою, тому базові операції з ТО робити легко.

Якщо не помиляюсь двигун опозитний. А як там свічки розташовані?

Александр007 написав:

12л масла?

Щось багато. В Колеосі я на 90 тис. міняв рідину АКПП.  8л

Dacia Logan Ambiance 1.4 був.
New Koleos Dynamique Pack1 2.5 CVT - був.
Skoda Octavia 1.4 MT - є.
  0

18,475

Re: Следующий автомобиль

Александр007 написав:

Мусор в системе быстрее износ.
Больше собирается в поддоне,
12л масла? Наверное там акпп на первые две передачи, + вариатор

Є в канал https://www.youtube.com/@TheCarCareNut там людина яка займається ремонтом Тойот, в одному із відео, як на мене це розклав по полочкам. Часткової заміни достатнь, якщо робити це постійно.
Там іменно варіатор, но на старті воно іде напряму, а для грязі і прочего є спеціальний режим.

jasonua написав:

Який пробіг? Свічки як міняти, то не треба двигун знімати?

зараз 83. Заміна свічей на 100к. Ні не треба знімати двигун. Хоча мороки чуть більше чим на Логані. Вони там внизу і треба подлізти. Ключ свічний на 14, не такий як в старих Рено. Бачу що такий же в Тойоті, та в багатьох сучасних авто.

Doc написав:

Напевно не довертаються, бо це не логічно. Напевно просто піднімається якись відбивач світла.

Система адаптивних поворотних фар (SRH). Там рамка і вона повертається.

Doc написав:

Щось багато.

12 л по документам. Часткова заміна 6.

Doc написав:

Мені біільше форестер чи аутбек.

Я б тільки оутбек взяв наступним. Але не влізе в ворота.

333 написав:

то какой пробег и во сколько стал.

Був 78500. За 18500.

Subaru XV 2.0 2018 + Тоyota Verso-S 2011
Logan MCV 2007 Amb ГБО - десь волонтерствує
Рецепт нашей победы прост. Мы взяли и убили всех плохих парней. Все остальные методы - пыль. Крис Кайл
Больше всего на свете рабы ненавидят не своих хозяев, а тех, кто стал свободным. Марк Катон
  0