1

Тема: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Всім привіт,

досить давно я не заглядав під капот, тільки вчора підійшов час долити зимової омивайки ну і заодно подивитися по рідинам що твориться. І о жах, бачу що рівень антифризу практично на позначці min (це на холодному двигуні), і от сьогодні по дорозі на роботу поспостерігав за температурою (за стандартними палочками і через показники V55). Спочатку все було в стандартному режимі, двигун розігрівся до 50 - 2 палочки, потім до 80 - 4 палочки, але відразу температура спала практично за якусь секунду до 75, пізніше навіть 70, і знову 2 палочки. потім стрибала туди-сюди в межах 70-80, але вже стабільно було 4 палочки. Це все в межах 15 хвилин їзди на роботу. І до речі розхід бензину мені останнім часом не подобається. Підозрюю що десь щось накрилося (термостат?), в зв"язку з чим є 2 плани, А і Б: план А - долити до нормального рівня антифриз і поспостерігати, що буде далі; план Б - відвезти машину відразу на сервіс (добре, що він практично через дорогу від офіса) і нехай дивляться. Машина вже не на гарантії, але сам лізти міняти нічого не хочу. Який би ваш був план в цьому випадку?  gfish

Було: Logan Ambiance, 1.6 + ГПК + конд., синій металік
Стало: Skoda Oktavia 2.0
  0



2

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill
Пробег какой?!
Если близится к 60ооо, значит нужно менять помпу, если меньше - тогда опять таки помпа, но её замена вместе с ремнём ГРМ, что есть недёшиво sad(

Лень - это универсальное средство защиты человека от бесполезного труда.
_____________________________________________________________
Клонированная Единичная Личность для компЬютерного Террора
  0

3

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Ну звичайно що спочатку долий антифриз, це діло нічому ненашкодить, хоча я сомніваюсь що причина в цьому.

Dacia Logan Prestige 1.6mpi (тільки приємні спогади)
Renault M3 1.5dci https://www.logan.in.ua/forum/post629501.html#p629501
  0

4

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Кельт

пробіг доходить до 38 000, на 20 000-ти з копійками помпу по гарантії ставили на герметик.

Було: Logan Ambiance, 1.6 + ГПК + конд., синій металік
Стало: Skoda Oktavia 2.0
  0

5

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Капец термостату.
Точно такая фигня была и у меня.
Вчера поменял термостат - сразу картина изменилась.

Рено Сценик после Логана
  0

6

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Щось мені теж неподобається поведінка температури в моєму логані.
Час покаже що й до чого...

Dacia Logan II   2015   1.5DCi MT
музика підвищує продуктивність праці на 20%
  0

7

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Al написав:

Вчера поменял термостат - сразу картина изменилась.

А как термостат влияет на уровень ОЖ ?!  dntknw

Лень - это универсальное средство защиты человека от бесполезного труда.
_____________________________________________________________
Клонированная Единичная Личность для компЬютерного Террора
  0

8

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Кельт написав:
Al написав:

Вчера поменял термостат - сразу картина изменилась.

А как термостат влияет на уровень ОЖ ?!  dntknw

На уровень конечно нет. Тут необходимо искать проблему.
НО на температуру течь влиять не должна.

Рено Сценик после Логана
  0

9

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Рома термостату глина. Аналогічна ситуація. Мало того, в опалювання салону майже не гріє. Мерзну. Зараз їду мінять. А на рахунок рідини мені колись на Армі сказали:"Випаровується". Може так і є, бо за 80 тисяч літра концентрату пішла на долив....

  0

10 Відредаговано Donpedro (2009-11-09 16:13:00)

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill написав:

Всім привіт,

досить давно я не заглядав під капот, тільки вчора підійшов час долити зимової омивайки ну і заодно подивитися по рідинам що твориться. І о жах, бачу що рівень антифризу практично на позначці min (це на холодному двигуні), і от сьогодні по дорозі на роботу поспостерігав за температурою (за стандартними палочками і через показники V55). Спочатку все було в стандартному режимі, двигун розігрівся до 50 - 2 палочки, потім до 80 - 4 палочки, але відразу температура спала практично за якусь секунду до 75, пізніше навіть 70, і знову 2 палочки. потім стрибала туди-сюди в межах 70-80, але вже стабільно було 4 палочки. Це все в межах 15 хвилин їзди на роботу. І до речі розхід бензину мені останнім часом не подобається. Підозрюю що десь щось накрилося (термостат?), в зв"язку з чим є 2 плани, А і Б: план А - долити до нормального рівня антифриз і поспостерігати, що буде далі; план Б - відвезти машину відразу на сервіс (добре, що він практично через дорогу від офіса) і нехай дивляться. Машина вже не на гарантії, але сам лізти міняти нічого не хочу. Який би ваш був план в цьому випадку?  gfish

Для чистоти експерименту дослідження треба проводити на стоячій машині. Зараз холодно і в русі двигун може охолоджуватись інтенсивніше ніж нагріватись. У тебе є V55 це чудово. Поекспереминтуй з прогрівом і запиши покази температури в табличку, паралельно відслідкуй коли вмикається вентилятор і коли відкривається термостат (тактильно по патрубку великого кола). На рахунок рівня рідини. У мене на 25т також рівень досяг мінімуму на холодному двигуні (зменшення рівня відбувалось поступово, взагалі доливання рідини є в кожному ТО і не вважається чимось кримінальним, хібащо необхідність доливання частіше ніж раз в ТО ). Це нічого критичного адже на горячому рівень зросте. Купи концентрат і долий (не забудь розбавити по інструкції).

  0

11

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Я вчера и сегодня наблюдал за изменением температуры.
По компу очень хорошо видно 85 гр - начинает открываться термостат, температура падает.

Рено Сценик после Логана
  0

12

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Дякую за відгуки,

був на станції, долили мені тосолу до максимуму (coolelf supra), порадився з майстром - він сказав, що в принципі на ходу температура може впасти з 4-х рисок до 2-х, і нічого страшного в цьому немає, але щоб знати напевне треба записатися на діагностику. Поки поїзджу так, все-одно на тиждень їду у відрядження, а потім мо й запишуся (якраз черга авось розсмокчеться на СТО   crazy )

Sash_ko написав:

Рома термостату глина. Аналогічна ситуація. Мало того, в опалювання салону майже не гріє. Мерзну. Зараз їду мінять. А на рахунок рідини мені колись на Армі сказали:"Випаровується". Може так і є, бо за 80 тисяч літра концентрату пішла на долив....

От на що поскаржитися не можу, так це на обігрів... Поки що тепло і комфортно.

Donpedro
А де знаходиться патрубок великого кола?  roll Обов"язково поекспериментую, коли знайду час!

Було: Logan Ambiance, 1.6 + ГПК + конд., синій металік
Стало: Skoda Oktavia 2.0
  0

13

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill
Ну той що і йде на радіатор. Мале коло його замикає.

  0

14

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill написав:

порадився з майстром - він сказав, що в принципі на ходу температура може впасти з 4-х рисок до 2-х, і нічого страшного в цьому немає,

Забудь цього майстра, тому що справжній майстер повинен знати призначення термостату, а цей його не знає. Термостат для того й існує, щоб у будь яку погоду підтримувати робочу температуру двигуна. Якщо на Логані під час руху температура раптово впала до двух рисок на шкалі показника температури, це означає, що вона вийшла за межі робочого діапазону, а також те що термостат несправний. Міняй його і не розмірковуй. А той "майстер" хай на своїй тачці проводить дослідницьку роботу.

Колишній логановод, але завжди логанолюб. Зараз на Megane-II.
  0

15

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Провів дослід. Старий термостат зговнянився. Стою, торохчу, по V-55 більше 80 не підіймається. Обігрів тепленьким віє, але не дуже. Ставлю новий термостат. Гріється до 98 градусів, вмикається карлсон, скида нагрів до 85. І все по новій. Вмикаю обігрівання, холодно. Повітря десь залишилось. Виїхав на грунтову дорогу, по колдобинам десь з кілометр поковбасився. Чудо таки трапилось, повітря вийшло, рівень в бачку розширювання впав, обігрівач аж смалить руку. Вже на рівній розігнався, то тримає 80-85 по БК. Завтра додам ОР і справу буде закінчено....

  0

16

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Sash_ko написав:

Виїхав на грунтову дорогу, по колдобинам десь з кілометр поковбасився.

Досить екстремальний спосіб позбутися повітря в системі охолодження, може є простіший спосіб?

Було: Logan Ambiance, 1.6 + ГПК + конд., синій металік
Стало: Skoda Oktavia 2.0
  0

17

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill
Авжеж є. Помасувати патрубки системи охолодження, а потім на холостих погазувати (2000-2500 оборотів).

В мене від гаража дорога роздовбана грунтово-шлакова. От так і получилось )))))))))))))))

  0

18

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

Це термостат 99%  imho2 Точнісіньки симптоми були і в мого Логашика. Вилікував заміною термостату...

Dacia Logan 1.4 Laureate 2006 - был
VW Polo sedan Comfortline 2017.
  0

19

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

аналогично было и у меня. После замены термостата все  стало как и должно быть - 4 деления после прогрева держит постоянно. На замену ушло 40 минут во дворе (с остыванием). А по поводу уровня надо смотреть: либо помпа, либо после жаркого лета вода испаряется (т.к. давно не заглядывал, надо долить жидкости и понаблюдать)

Logan 1,6 Ambiance, (2006) был, Fluence Comfort 1,6 МКПП  (2011) есть
  0

20 Відредаговано ГОША (2009-11-09 21:56:33)

Re: скаче температура, знизився до мінімуму рівень ОР

freewill написав:

може є простіший спосіб?

На трубке, которая идет на радиатор отопителя салона, есть спускник воздуха. Прогрей двигатель. Затем очень осторожно (нужно накрыть тряпкой сверху), плавно открой пробку на расширительном бачке, чтобы стравить давление в системе. После этого тоже осторожно открути колпачок спускника воздуха (после выхода воздуха-пара возможен резкий импульсный выход антифриза из системы), а чтобы не обжечься - работай в перчатках. Колпачок держи наготове, чтобы сразу, когда пойдет жидкость, накрутить его на спускник. Закрути крышку расширительного бачка и включай вентилятор отопителя на макисмальные обороты для кнтроля за температурой подогреваемого  воздуха. Если воздух будет охлаждаться - процедуру спуска воздуха-пара из системы повторяй столько раз и до тех пор пока воздух в салон будет подаваться теплым, очень теплым, почти горячим. И не забывай, что уровень горячего антифриза в расширительном бачке не должен быть выше максимального уровня и не ниже середины между минимумом и максимумом.

Пока-пока.  big_smile

ВАЗ, BMW, Wartburg, Volkswagen, LOGAN, EMGRAND ... далі буде (?)
  0