1

Тема: Індекс-Банк

ПЕРША ЧАСТИНА ІСТОРІЇ

Індекс Банк разом з Рено Фінанс проводили акцію по кредитуванню - 6,6 % на один рік, 8,9% на два і 9,9% - на п'ять років. Я взяв на п'ять років. Хронологія подій: в п'ятницю вранці повідомили про згоду надати кредит.  У вівторок  ввечері  :!: нарешті надали в салон гарантійного листа (а без цього не можна оформлюватися в ДАЇ). Потім тричі переносили дату зустрічі для підписання кредитної угоди. У наступний вівторок :!: знову хотіли перенести дату, але вже кредитний менеджер з Арми якимось чином умовив більше не переносити, хоча і тут не обійшлося без прикрощів: я вже був на півдорозі до банку, коли пролунав дзвінок і мені сказали, що треба приїхати не в 12.00 а в 15.00 (власне після цього я й подзвонив в салон з проханням нарешті розібратися). Процедура в банку зайняла 3 години, питанням надання кредитів займається лише одна людина (це означає, що за день вони можуть видати не більше 3-4 кредитів). Раніше банк автокредитуванням не займався, тому у них багато проколів просто через брак досвіду.  Кредитний менеджер з Арми сказала мені, що в неї вже голова пухне від скарг клієнтів і що вони мають з ними справу лише через досить вигідну програму (але нотаріус в Індексі коштує 800 :!:  грн.). Коротше, якщо хтось хоче мати справу саме з Індексом, треба у перший же день вчепитися в них мертвою хваткою щоб не тягнули з зустріччю, або витратите як я 10 днів незрозуміло на що. Коли нарешті оформили угоду, мені подарували дуже зручну шкіряну "корочку" для прав - дрібниця, але приємно. smile. Можливо коли наберуться досвіду, то все у них буде набагато краще

Кредитний менеджер, з яким я оформлював угоду, пояснив мені буквально таке (причому я перепитував багато разів!): якщо платити банку більше, то переплата враховується як погашення тіла кредиту, але не процентів. Це означає, що навіть коли залишиться 10 грн. від "тіла", то проценти будеш сплачувати, ніби там ще 50 тис.! Просто маєш право кілька місяців чи років не приходити до банку взагалі. Скільки б я не заплатив, вся переплата йде лише на погашення "тіла" (але вони цього не кажуть, ми з жінкою це з'ясували коли почали дотошно розпитувати).  Наприклад, сума кредиту 50 тис і від неї складається графік погашення на 5 років -  50 тис ділиться на 60 місяців для сплати рівними частинами кожного місяця. А друга стаття виплат - проценти, вони зменшуються пропорційно зменшенню тіла кредиту, але розрахунок робиться лише один раз! Грубо кажучи, якщо в перший  же місяць погасити 49 тис., то щомісячні проценти залишаться без змін, ніби винен їм усе ще 50 тис. Добре придумали, да? Тому немає сенсу переплачувати, якщо не можеш погасити  всю суму одразу.

Я питаю: "Чому не перераховуються проценти?". - "Це складна процедура, щоб після кожної сплати робити перерахунок". Кажу: "Хоча б раз на рік можете перерахувати?" "Ні, не можемо". Висновок: якщо є можливість внести більше, гроші варто віддавати не цим зажерливим банкірам, а іншим - класти на вигідний депозит, щоб нараховувалися проценти. А коли на рахунку назбирається сума "тіла" з хвоста по даний момент, зняти і погасити одразу весь залишок. Зараз Укрсиббанк розкручує непогану пропозицію "Активні гроші" - 9,5% річних, при цьому можеш знімати і докладати гроші на рахунок коли хочеш (без фіксованого терміну, як поточний рахунок). Тому ми й вирішили, що краще надлишок класти на рахунок, де вони приноситимуть проценти, ніж "дарувати" ці проценти кредитору.

ДРУГА ЧАСТИНА ІСТОРІЇ

Кредитний менеджер ІндексБанку півдня розтлумачував мені те, що я написав вище. Вчора я прийшов платити перший внесок, виникло питання чому сума менша зазначеної в графіку погашення, заодно ще раз вирішив з'ясувати про неповне дострокове погашення. Розмовляв спочатку з операціоністом, потім з кредитним менеджером, потім з менеджером кредитних менеджерів.  Мені дали 100% гарантію, що у разі дострокового погашення частини кредиту, наступні проценти будуть нараховуватися вже від суми, яка залишиться від тіла кредиту. Я тепер не знаю, вірити їм, чи ні. Старший кредитний менеджер Людмила сказала мені, що повністю відповідає за свої слова і коли щось буде не так, я знатиму, кому бити морду. Але ж питання не в тому, кого бити, а як не дати себе обдурити! Мені пообіцяли, що тому кредитному менеджеру який давав нам консультацію при укладанні кредитної угоди, вставлять по перше число за дезінформацію. АЛЕ: я маю декількох знайомих, які брали кредити на інші машини в інших банках, і ситуацію їм змальовували саме так, як я писав спочатку - без перерахунку процентів при переплаті, що робить абсолютно невигідним дострокове погашення кредиту. Якщо хтось сплачує кредит в Індексі, відгукніться - що у них насправді відбувається і як вони рахують ці проценти.

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0



2 Відредаговано oleksy (2008-03-06 10:09:20)

Re: Індекс-Банк

Прочитай уважно договір, який ти підписував з банком - там то все має бути прописано. І не слухай менеджерів - сьогодні вони є, завтра їх нема - звільнились. Ти підписуєш договір з банком, а не з менеджером.

P.S. Найкраще було це зробити (почитати договір) ще до його підписання...

  0

3

Re: Індекс-Банк

6,6%  на один год - заманчиво однако :)
Может так случится, что в семье в след. году понадобится вторая мафынка. может логан-хэтч взять?

Dacia Logan 1.4 Ambiance + Кондиционер + ГУР  2005
Fluence 1.5 Disel   2013
  0

4 Відредаговано dreamer (2008-03-06 11:08:34)

Re: Індекс-Банк

oleksy написав:

Прочитай уважно договір, який ти підписував з банком - там то все має бути прописано. І не слухай менеджерів - сьогодні вони є, завтра їх нема - звільнились. Ти підписуєш договір з банком, а не з менеджером.
P.S. Потрібно було це зробити (почитати договір) ще до його підписання...

dash1 ДА! Про це постійно казали усі - і менеджер-дезінформатор, і менеджер-інформатор!  smile Я читав цей договір багато разів. Моя жінка економіст, але зрозуміла не більше за мене. В договорі ці умови чітко не прописані.  Є право сплатити кредит достроково, положення про щомісячне нарахування процентів, а також зобов'язання сплачувати проценти "відповідно до розрахунків Банку" та "Графіку зниження розміру заборованості" (Додаток 1 до кредитнорї угоди). Банк порушив ціей графік при першій же сплаті (в менший бік) пояснивши, що проценти нараховуються за попередній місяць і тому перша виплата менша, і взагалі цей графік лише орієнтовний, хоча в Договорі він зазначений як невід'єина частина, яку слід суворо виконувати. Це мені нагадує ситуацію з тоненьким Кримінальним кодексом, до якого написаний товстелезний науково-практичний коментар  який розтлумачує, що там мається на увазі. При цьому переважну юридичну силу має саме Кодекс, а коментар - це "менеджери, які сьогодні є, а завтра звільнились", хоча на практиці всі послуговуються саме цим коментарем. Тому мене й цікавить саме практичний досвід сплати кредиту в цьому банку.

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

5

Re: Індекс-Банк

dreamer
В мене кредит в іншому банку (банк Універсальний чи як він там зараз) так там нараховуються проценти за кожен день користуванням кредиту  - відповідно за кожен місяць інша сума в жалежності від кількості днів у місяці і надлишок сплачений мною іде на погашення тіла кредиту з якого на наступний платіж і вираховують проценти   :crazy1:

dreamer написав:

"Це складна процедура, щоб після кожної сплати робити перерахунок"

Це робиться автоматично в МЕГА програмі ЕКСЕЛЬ і зацмає привлизно 0,2-0,3 сек. Ги-Ги...

  0

6

Re: Індекс-Банк

Nemo написав:

dreamer В мене кредит в іншому банку (банк Універсальний чи як він там зараз) так там нараховуються проценти за кожен день користуванням кредиту  - відповідно за кожен місяць інша сума в жалежності від кількості днів у місяці і надлишок сплачений мною іде на погашення тіла кредиту з якого на наступний платіж і вираховують проценти   crazy

Так і має бути!

Nemo написав:
dreamer написав:

"Це складна процедура, щоб після кожної сплати робити перерахунок"

Це робиться автоматично в МЕГА програмі ЕКСЕЛЬ і зацмає привлизно 0,2-0,3 сек. Ги-Ги...

Мдяяя. Напевно в Індексі це роблять з використанням абаки. smile

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

7

Re: Індекс-Банк

dreamer
Будемо надіятись, що вони освоять ту програмульку і з тим не буде проблем. Але якщо Вас завіряв "Старший кредитний менеджер" то хвилюватись нема за що  :) і все налагодиться...

  0

8

Re: Індекс-Банк

Nemo написав:

dreamer
Будемо надіятись, що вони освоять ту програмульку і з тим не буде проблем. Але якщо Вас завіряв "Старший кредитний менеджер" то хвилюватись нема за що  smile і все налагодиться...

Хочеться вірити... smile "Старшим менеджером" я її назвав, тому що "нестарші" ій до рота заглядали і підтакували. А взагалі враження таке, що процес у них зараз лише на початковій стадії, багато новачків, тому до пуття й не можуть нічого пояснити. smile

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

9

Re: Індекс-Банк

dreamer написав:

без перерахунку процентів при переплаті

у меня это даже в договоре прописано. Что даже если я гашу досрочно всю сумму, то должа сразу же выплатить и ВСЕ насчитанные % за весь срок кредита

но т.к. я все равно не смогу погасить досрочно, то меня это не парит smile

Dacia Logan MCV Laureate 2007 1.6 бенз 8к (7 місць)
  0

10

Re: Індекс-Банк

Drakosha написав:
dreamer написав:

без перерахунку процентів при переплаті

у меня это даже в договоре прописано. Что даже если я гашу досрочно всю сумму, то должа сразу же выплатить и ВСЕ насчитанные % за весь срок кредита

но т.к. я все равно не смогу погасить досрочно, то меня это не парит smile

Де Ви знайшли ТАКЕ щастя? http://www.my-forum.org.ua/go/images/smiles/diablo.gif

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

11

Re: Індекс-Банк

Брат тоже у меня собирается брать машину и в Арме тоже общались с кредитным менеджером, то после подсчетов получилось, что вроде заманчивый кредит в 9,9% на 5 лет будет обходится дороже чем кредит по 14,5%....

Dacia Logan 1.4 AMBIANCE
  0

12

Re: Індекс-Банк

Fogoso написав:

Брат тоже у меня собирается брать машину и в Арме тоже общались с кредитным менеджером, то после подсчетов получилось, что вроде заманчивый кредит в 9,9% на 5 лет будет обходится дороже чем кредит по 14,5%....

800 грн. за нотаріуса одразу ж додають чималеньку суму до 9,9% річних sad

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

13

Re: Індекс-Банк

dreamer написав:

ені дали 100% гарантію, що у разі дострокового погашення частини кредиту, наступні проценти будуть нараховуватися вже від суми, яка залишиться від тіла кредиту.

Так и повинно бути. Про фіксовані відсоткі чую вперше...
А процедура перерахування відсотків займає 1 хвилину. Воні ж не на калькуляторі рахують smile

Новое авто - новые правила wink
  0

14

Re: Індекс-Банк

Fogoso написав:

Брат тоже у меня собирается брать машину и в Арме тоже общались с кредитным менеджером, то после подсчетов получилось, что вроде заманчивый кредит в 9,9% на 5 лет будет обходится дороже чем кредит по 14,5%....

Что-то не правильно просчитали. ИМХО

Новое авто - новые правила wink
  0

15

Re: Індекс-Банк

dreamer написав:

Де Ви знайшли ТАКЕ щастя?

у себя в банке

Dacia Logan MCV Laureate 2007 1.6 бенз 8к (7 місць)
  0

16 Відредаговано dreamer (2008-03-06 13:40:30)

Re: Індекс-Банк

Drakosha написав:
dreamer написав:

Де Ви знайшли ТАКЕ щастя?

у себя в банке

Це ж відвертий грабунок sad

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

17

Re: Індекс-Банк

dreamer написав:

...якщо платити банку більше, то переплата враховується як погашення тіла кредиту, але не процентів...

Це абсолютно нормально і правильно. Якщо форма кредиту не ануїтет, то все просто контролюється за графіком погашення -- ти завжди платиш відсотки тільки за суму, яку винен банку. При ануїтеті розрахунки трохи складніші, оскільки при ануїтеті ти щомісяця платиш різне співвідношення відсотків і тіла кредиту так, що місячна виплата постійна.  rtfm

  0

18

Re: Індекс-Банк

Drakosha написав:

у меня это даже в договоре прописано. Что даже если я гашу досрочно всю сумму, то должа сразу же выплатить и ВСЕ насчитанные % за весь срок кредита

ГРАБУНОК СЕРЕД БІЛОГО ДНЯ!  shok

У мене кредит в OTP банку (колишній Райфайзен), кредит звичайний (не ануїтет), так при дострокових виплатах у мене не змінюється навіть термін кредиту і виплативши у будь-який момент відповідну суму можна вийти і на ~20$ у місяць на пару років...

  0

19

Re: Індекс-Банк

Кредит брал в OTP банке на 5 лет, ануитет. Выплатил меньше,чем за год (удалось занять у родственников  smile). Проценты платил на остаток тела кредита. Каждый месяц все пересчитывалось, без всяких штрафных санкций

  0

20

Re: Індекс-Банк

На днях отримав гроші за стару машину, і вирішив ще раз з'ясувати ситуацію з достроковим погашенням частини кредиту в Індексі. Новий кредитний менеджер запевнила мене, що при оформленні кредиту мені все розповіли правильно і відсотки нараховуються на повну суму, а не на залишок  g_hosp, і що це вигідно клієнтам. Вона знає це точно, оскільки недавно до неї зверталися з таким самим запитанням і вона дзвонила у відділ кредитного адміністрування. Я прямим текстом сказав, що маю із собою досить велику суму, яку можу сплатити на погашення частини кредиту, але якщо відсотки нараховуються не на залишок, то мені вигідніше покласти ці гроші на депозит, щоб не втрачати проценти. І що мене цікавить, яку суму процентів я маю сплатити наступного місяця, якщо зараз достроково погашу частину кредиту.Тоді менеджер набрала якийсь номер, виклала суть питання,  потім її обличчя витягнулось і вона сказала мені, що помилялася, і що проценти нараховуються на залишок тіла кредиту. Як з'ясувалось, вона дзвонила у відділ кредитного адміністрування. На моє запитання, як це можливо, що зовсім недавно їй там дали зовсім іншу відповідь, вона відповіла, що розмовляла зараз з іншою людиною, але тепер абсоютно переконана, що правильною є остання версія lol . Я попросив її написати мені на пам'ять своє ім'я, а також ім'я людини, з якою вона розмовляла, пішов до каси і заплатив гроші. Просто вже набридло з'ясовувати просте, як на мене, питання. Коли буду сплачувати черговий внесок у серпні дізнаюсь, нарешті, на що вони там нараховують проценти. focus

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

21

Re: Індекс-Банк

Собираюсь тоже воспользоваться услугой "Рено Финанс" от Индэкс-банка. Вы уже разобрались с начислением процентов в случае досрочного погашения? И еще такой вопрос по поводу эффективной процентной ставки, которая вроде как может вырасти в итоге с 9,9% до 14,5 % - это так? Вроде в договоре никаких допкомиссий не прописано, кроме единоразовой для зачисления денег на счет

  0

22

Re: Індекс-Банк

Індекс банк хоч і продався французам, але залишився таким же лайном, яким і був від моменту створення...
Знали би ви як вони замовляли рекламу і за неї платили...

Користуйтесь Родовідом - всьо чьотко

тим більше що думаю привести Родовід банк як партнера Клубу по кредитах

DACIA Logan 1.4 MPI Laureate Torreadore Red, чёрное литьё c наклейкай нажёпе+в салоне клёво:) R.I.P. 29.12.2011
Hyundai Sonata YF 2.4 L A/T 178 h.p.
САША не водка, чтобы его ффсе любили © Помните! Ничто так не защищает Ваши зубы 24 часа в сутки, как уважительное отношение к окружающим!©
[img]http://ametric.ru/r3qu.gif[/img]
  0

23

Re: Індекс-Банк

Wol_k написав:

разобрались с начислением процентов в случае досрочного погашения? И еще такой вопрос по поводу эффективной процентной ставки, которая вроде как может вырасти в итоге с 9,9% до 14,5 % - это так? Вроде в договоре никаких допкомиссий не прописано, кроме единоразовой для зачисления денег на счет

1. Проценти нарахували від залишку тіла кредита.
2. Як я розумію, ефективною ставкою називають реально сплачену понад розмір кредиту суму в процентах (подорожчання кредиту). В моєму випадку ефективна ставка була 16,1% річних. Крім нарахованих процентів, сюди увійшли: внесення предмету застави до держреєстру обтяжень - 100 грн.; нот.засвідчення договору застави - 800 грн. (знайомі юристи мені сказали, що в ньому не було жодної необхідності, всі умови договору застави можна прописати в кредитній угоді, це ще одна годівничка для свата/брата когось з менеджменту банка); державне мито - 120 грн.; КАСКО - 3382 грн.; страх. цивільної відповідальності - 280 грн.; збір до Пенсійного фонду - 2909 грн.; реєстрац. в ДАЇ - 500 грн.; абсолютне значення подорожчання кредиту - 18 674 грн. (на 52 000).  Навіщо було ліпити до кредиту витрати на страхування я не зовсім розумію. А от втрати на курсовій різниці (я брав у доларах) та банківська комісія за зарахування коштів на кредитний рахунок сюди чомусь не увійшли. Отаке...

Logan MCV Laureat синій мінерал
  0

24

Re: Індекс-Банк

Crazy Poison написав:

Користуйтесь Родовідом - всьо чьотко

тим більше що думаю привести Родовід банк як партнера Клубу по кредитах

Как клиент банка и человек пользующийся кредитом - только поддерживаю.  :upp: :plus:

Гламур - это то как быдло понимает красоту.
Современная церковь имеет такое-же отношение к БОГУ, как кассир театра к искусству.

Logan MCV Laureate
  0

25

Re: Індекс-Банк

To Dreamer

Спасибо за подробный ответ. Проценты на остаток это гут (в принципе по- другому и нелогично). Думаю при подписании договора попросить внести этот момент в текст договора (в типовом проекте значится только что я могу досрочно погасить кредит и все, никаких уточнений, как, на каких условиях, какой механизм). Зато мои обязанности выписаны четко, на 19 пунктов :).   
Насчет эффективной ставки, то в моем понимании туда, помимо собственно ставки, входит только единоразовая комиссия и любые другие платежи, которые платятся именно банку (в нашем случае еще 100+800 и курсовая разница, ежемесяных комиссий вроде бы как нет). Все остальное напрямую не связано с кредитом и платится другим организациям - страховой, ГАИ и т.д.
Насчет нотариуса, то он действительно не нужен в принципе. Кроме того, у них ведь вроде написано, что услуги нотариуса используются, если стоимость автомобиля больше 30 килобаксов, и первоначальный взнос меньше 10% суммы кредита.

  0