1,151 Відредаговано Aprox (2020-09-04 08:47:36)

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

Aprox, "рушійна установка" це правильний термін українською. Чи ти про що?

Уже ни про что - уже нашёл нашёл на сайте КБЮ, откуда это было скопипасчено... Жидкостная трогательная установка... ))) Ну... Они создатели, они так видят... Их право! ))

Нас учили, что есть ЖРД в составе ДУ - жидкостной ракетный двигатель в составе двигательной установки...
Тогда еще никаких "трогательных установок" не было и КБЮ/ЮМЗ работали исключительно на русском языке (включаю всю рабочую документацию)! )))

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0



1,152 Відредаговано Larsen (2020-09-04 08:46:53)

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

Жидкостная трогательная установка...

lol  lol  lol  lol  lol

Aprox написав:

Они создатели, они так видят... Их право! ))

А ти який би термін українською використав? Рушійна установка походить від українського слова "рушій". Так що не бачу з цим ніяких проблем. smile

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,153 Відредаговано Aprox (2020-09-04 08:50:04)

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

Рушійна установка походить від українського слова "рушій".

Только те же создатели никогда не используют термин "рушій" применително к своим двигателям... И даже в маркировке двигателей указано РД, а не РР... ))

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,154

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

КБЮ/ЮМЗ работали исключительно на русском языке

І зараз продовжують. Їм перейти на іншу мову не реально і нема ніякого сенсу.
Ну ок, я так розумію, ти б сказав: "рідинний двигун у складі рушійної установки". Правильно?

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,155 Відредаговано Aprox (2020-09-04 08:55:11)

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

Ну ок, я так розумію, ти б сказав: "рідинний двигун у складі рушійної установки". Правильно?

Никогда в жизни! )) Никаких трогательных установок! ))) У меня от этого мозг взрывается ))
Я бы сказал "у складi двигунної установки" даже если это неправильно с филологической точки зрения! ))

Но я признаю право КБЮ называть свои поделки так, как им больше нравится! Ракетная техника в принципе неохотно переводится на украинский язык (потому что никогда на этом языке не разрабытавалсь), это я усвоил еще с "кулебалонiв" в дипломной работе - тогда тоже мозг дымился от этого термина... ))

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,156 Відредаговано Larsen (2020-09-04 08:53:16)

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

Никаких трогательных установок!

Ееееее.... Рушій на російську перекладається як "двигатель", а не як "трогатель". smile

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,157 Відредаговано Aprox (2020-09-04 08:59:08)

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

Рушій на російську перекладається як "двигатель", а не як "трогатель".

Команда "Кроком руш!", видимо, переводится как "Шагом двиг!"? )))

Карочи, я за термин "двигун", который и использует КБЮ, когда говорит о двигателе... ))

http://i.piccy.info/i9/7dd34179534b17a13a81b406a096c5aa/1599199074/54916/1364536/137_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2020-09-04-05-57/i9-13964747/800x430-r/i.gif

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0
Спасибо сказали: сяся1

1,158

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

Я бы сказал "у складi двигунної установки" даже если это неправильно с филологической точки зрения! ))

Ну, я не філолог, але мені здається що двигунна установка теж можна сказати, адже слово двигун теж в українській мові є, а технічні терміни вигадують не філологи, так що, думаю можна. Але рушійна установка теж правильно. Навіть якщо тобі це звучить дико. smile
Взагалі я тебе розумію. Ми всі вивчені на російській технічній термінології. Дуже тяжко ті терміни, які у нас в підсвідомості, якими ми думаємо, перекласти на українську. Більше того, для багатьох технічних термінів російською, я навіть не знаю українських аналогів. Тому не дивно що варіант який більш співзвучний зі звичним російським, краще сприймається.

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,159

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

Взагалі я тебе розумію. Ми всі вивчені на російській технічній термінології. Дуже тяжко ті терміни, які у нас в підсвідомості, якими ми думаємо, перекласти на українську. Більше того, для багатьох технічних термінів російською, я навіть не знаю українських аналогів. Тому не дивно що варіант який більш співзвучний зі звичним російським, краще сприймається.

Я удивлён, но спасибо! ))

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,160 Відредаговано Larsen (2020-09-04 09:06:15)

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

Команда "Кроком руш!", видимо, переводится как "Шагом двиг!"? )))

Саме так. А в чому проблема? Що ця команда не є 100% калькою з російскої? wink
На відміну від російського "двигать", українське слово "рухати" означає не тільки пересування чогось, а і рух того про кого мова. Наприкалд: "пакуй валізи, треба рухати на море". Так що його використання в команді, яка вказує на початок руху людей, дуже навіть логічне.

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,161

Re: Сделано в Украине!

Ну мы уже вроде договорились, что ты понял, о чём я говорил... ))

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,162

Re: Сделано в Украине!

Aprox, так, я ж не сперечаюся, просто розказав свої міркування щодо цієї команди. smile

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,163

Re: Сделано в Украине!

Larsen написав:

українське слово "рухати"

В польській мові слово "рухать" має ще пікантніший сенс))

Dacia Logan 1.6 8V-продано.Renault Mégane II-продано
Honda Accord Tourer 2.4 AT Type S-експлуатується
Citroen Jumpy 2.0i-експлуатується
Dacia Logan 1.6 8V MCV-експлуатується
  0

1,164

Re: Сделано в Украине!

Эта путаница возникла из-за отсутствия специалистов, которые бы понимали смысл в технической терминологии ( её происхождение)и смысл в лингвистике. Писатели и учителя не смогли ничего придумать, как дословный перевод. Из-за этого и авиационные доки не работают на украинском. Можно же " силовая установка" перевести, как "силове устаткування", а не "силова установка". Або " маршове устаткування" -слово "марш" применимо и в русском, и в украинском, т.к. происходит из французского и давно уже прижилось. И тогда было бы "двигун є складовою силового устаткування ракети, або маршового устаткування". Тоді сенсу було було б більше.  Принцип : лучше исковеркать английский, чем переводить  с русского - применяемый сейчас - ничего не меняет. Терминологии украинской как не было, так и нет. Для меня шо " геликоптер", шо  " вертолит" - мимо. Под видео из кабины "Мрії", " Антея", "Руслана" куча недоумков ругают пилотов за русский. Им показывают работу - тяжёлую и профессионально выполняемую, где нужны мозги и особые навыки,  здоровье, чутьё, смелость и выдержка - а успех зависит от множества факторов , и первый из них понимание всего и вся на уровне интуиции.  Там некогда переводить - как мама с папой научили, так и будет работать мозг. Но некоторым согражданам не ймётся.  Так и валят страны, начиная с Юлия Цезаря ( шо було до нього - я не бачив).
так что " движущая сила"- "рушійна сила" , а " двигательная установка" - "двгунне устаткування". crazy_pilot

SANDERO NEW 1.2,  2013, Белый лёд...
Принцип национального единства : НЕ ВЫ ВЫБИРАЛИ, НА КАКОМ ЯЗЫКЕ ГОВОРИТЬ, КОГДА ПОЯВИЛИСЬ НА БЕЛЫЙ СВЕТ, -  НЕ ВАМ  ВИРIШУВАТИ, ЯКОЮ МОВОЮ РОЗМОВЛЯТИ IНШИМ!
  0
Спасибо сказали: сяся1

1,165 Відредаговано Larsen (2020-09-04 12:10:04)

Re: Сделано в Украине!

Ну, деякі терміни все ж таки в українській мові були і є. Наприклад ми маємо однозначний фізичний термін "рух". Виходячи з цього, було б логічним всі технічні терміни пов'язані з цим фізичним явищем, теж будувати на спільнокоріененвих з ним словах. Отже слово "рушій", яке є повним синонімом слова "двигун", в такому випадку є правильнішим.
"Установка" і "устаткування" мають трохи різні значення, тому заміняти одне другим не завжди можна.
Щодо слова "маршовий", то воно в технічній термінології має особливе значення, його нема сенсу плутати с "силовим". Наприклад, "рушійна установка" може містити в собі розгінні, орієнтаційні і маршові двигуни.
По суті, "маршове устаткування", це виходить будь-яке обладнання яке відповідає за основний політ. Так що це навіть по суті не може бути аналогом термінів "силова установка", "рушійна установка", "силове устаткування" і т.д.

Хоча, по суті, логіка логікою, а технічні терміни створюються штучно, і не лінгвістами. Тому правильним є той, який прийнято вживати в даній галузі. Якщо стандартним стане називати двигуни, наприклад "горшками", значить це і буде правильний термін. smile

LogAn 2013 1.2 Authentique -> Toyota RAV4 2016 2.0 Live
  0

1,166

Re: Сделано в Украине!

ivalent написав:

ак что " движущая сила"- "рушійна сила" , а " двигательная установка" - "двгунне устаткування".

А рушiй - это скорее движитель, чем двигатель! ))  plus

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,167 Відредаговано PGP (2020-09-09 21:57:21)

Re: Сделано в Украине!

А хтось каже що у нас немає нічого...

  0

1,168

Re: Сделано в Украине!

ЗАЗ оголосив про початок виробництва авто Groupe Renault для українського ринку
https://www.epravda.com.ua/news/2020/09/10/664940/
З.Ы. И хто теперь докажет, что это будут авто страны-агрессора?  patsak

  0

1,169

Re: Сделано в Украине!

svserj написав:

И хто теперь докажет, что это будут авто страны-агрессора? 

Тоесть?

Laureat 1.6+ABS+кондей+ПБП+Toreador Red+вешалка для пиджака+подлокотник+литьё. 2007г.р.
лучше по утру на Google Earth искать ГДЕ ты пил, чем на youtube КАК...
Постарайся получить то, что любишь, иначе придется любить то, что получил.....
Никому не доверяй, и тебя никто не предаст.
  0

1,170

Re: Сделано в Украине!

svserj написав:

.Ы. И хто теперь докажет, что это будут авто страны-агрессора?

А кому это надо доказывать? Тут каждый сам решает для себя покупать жигули с ромбом или нет...

ЗАЗ-1102 Таврия (1993) -> Opel Vectra A (1991) -> Logan-2 (2013) 1.2 ГБО
Ban-List: Инноватор, Георгич, Дядя Федор, karakuda78, sdj387jsd, sergiosem, Grey, Александр007 - Ban-List отключен до конца войны.
  0

1,171

Re: Сделано в Украине!

Aprox написав:

покупать жигули с ромбом или нет...

Ромба на них не будет... Будет стандартная размазанная сопелька от АВТОЗАЗы...

Российско-фашистская "Империя зла" - стойло для безмозглого козла!
http://www.youtube.com/watch?v=m4qPH0LDxeg
http://www.youtube.com/watch?v=hdyZMVuVGss
http://www.youtube.com/watch?v=QYRIwfvsyww
  0

1,172

Re: Сделано в Украине!

Первые фото купе-кроссовера украинской сборки?
https://topgir.com.ua/poyavilis-pervye- … mpaign=dbr

З.Ы. За шокупыв, за то продав...

  0

1,173

Re: Сделано в Украине!

svserj, може і зібрали на ЗАЗі з повністю запоребрикових комплетуючих. Це нічого не міняє. Arkana як і Kaptur (не плутати с Captur) розробка від Рено чисто під рашастан.

  0

1,174

Re: Сделано в Украине!

У  Львові підписали меморандум щодо закупівлі 250 електробусів "Електрон" для потреб міста

https://city-adm.lviv.ua/news/city/tran … treb-mista

  0

1,175

Re: Сделано в Украине!

шоб не товкти воду у ступі: а шо там каже українське законодавство про закупівлю товарів у запарєбріка? нічого? тоді треба Раду штурмувати за відповідну заборону на звісно якій підставі.

ПТН-ПНХ
"Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди." (С. В. Петлюра)
"Переговори з окупантами на твоїй землі можуть тривати не довше автоматної черги!" (В. С. Кук)
Дастер 4х2, робот, К9К G667, 2024 рік
  0