51 Відредаговано Botsman (2022-05-20 10:32:15)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Так рідина і йде по обох колах, але ж по великому колу замість того, щоб йти до радіатора, вона майже вся йде до обратки. "Майже" - це тому, що все одно якась частина потрапляє до радіатора, бо і сам він (куди я руками можу долізти помацати) і обидві його трубки гарячі.

Тобто, з малим кругом все добре, до відкриття термостату все працює як і повинно. Далі відкривається термостат, і потік розділяється, частина лишається на малому, інша частина йде до великого кола, але шлях до радіатору створює таких спротив, що майже вся рідина йде по обратці в бачок. При цьому з бачка в систему вона так саме легко повертається, бо рівень в бачку не збільшується, і проблем з циркуляцією через бачок нема взагалі ніяких.

Ось тут і питання, чи забитий радіатор, чи той "всас" )) . Якщо той "всас", то є "всос", тобто частина системи, яка "на всосі" (типу помпа нагнітає; відповідно до помпи - всасує), то чи можливо щоб той нижній шлях від радітору до системи забився раніше, ніж сам радітор? Бо там труба має величезний діаметр, а ось трубки в самому радіоторі, як ви правильно сказали - саме вузьке місце. Але ж може той "всас" то щось інше малось на увазі, і може це "щось" можливо перевірити не знімаючи радітору?..

  0



52 Відредаговано az74 (2022-05-20 12:51:15)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Нет там никакого всаса. Контур с двумя кругами, ответвление на печку и помпа, которая качает. Это не масляный контур, где маслонасос всасывает масло из лужи в картере.
Если по малому кругу все работает, а по большому - нет, значит забит большой круг. Там все элементы последовательно, самое узкое место - радиатор.
/upload/iblock/f81/wy3v9zpz5amrt504uk7nlahlv42yu173/tosol.png
Вот его и копать. Если лень снимать сам радиатор, можно снять патрубки, лить в радиатор и смотреть как вытекает.

Logan II 1,6 чип-тюн, ГБО
С уважением, Александр
  0
Спасибо сказали: Botsman1

53 Відредаговано Botsman (2022-05-20 13:19:26)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

az74 написав:

Вот его и копать. Если лень снимать сам радиатор, можно снять патрубки, лить в радиатор и смотреть как вытекает.

Так, на радіатор і була основна підозра, але той "всас" згадали, я і подумав, може щось пропустив )) ... Окрім забитого радіатора там може бути забите ще тільки одне - частина великого кола від нижнього патрубку радіатору до трійника (на схемі позначено 2-кою). Але ж там такий діаметр, що я навіть не уявляю, чи взагалі це можливо. Більше в мене теорій, що саме малось на увазі під "всас" немає ))

Вже домовився, будемо у вівторок-середу щось дивитись в тому напрямку. Дякую за підтримку ))

  0

54

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

А кто вам сказал, что через обратку, когда термостат открыть, не должно ничего течь? У всех там идёт поток жидкости а оборотах, это только на холостом , почти не должно быть потока.
Так же, по поводу  ГБЦ, может быть трещина, в которую прорываются газы, но она может быть малой, что антифриз обратно не идёт - тут только опресовка ГБЦ покажет.

Dacia Logan MCV 1,6V8 2008 Base0 +ГБО + ЭСП + ЦКБЭС(Expression)_by_Лево +БК_by_Лево + ГУР + Airbag пассажира
Бортовой тут
  0

55 Відредаговано Botsman (2022-05-20 16:24:19)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Та ніхто не казав )) та і я не казав, що не повинно бути, але ж такий сильний потік вже на 2000, на холостих теж не слабенько так, але якщо трохи добавити обертів, то там капець... я такого щось не пам'ятаю. Та і не травило раніше з під кришки. Ну то що температура до 98 градусів при малій їзді доходе, та навіть на холостих у дворі може дійти, хоч і не так швидко те ж показник.

Те що радіатор не повністю забитий, то точно, бо коли кулер включається на 98 градусах, то температура нормально падає десь за хвилину до 93, але ж такого підйому температури при нормальній циркуляції по великому колу ж не повинно бути, чи як?

  0

56

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Лево написав:

А кто вам сказал, что через обратку, когда термостат открыть, не должно ничего течь? У всех там идёт поток жидкости а оборотах, это только на холостом , почти не должно быть потока.
Так же, по поводу  ГБЦ, может быть трещина, в которую прорываются газы, но она может быть малой, что антифриз обратно не идёт - тут только опресовка ГБЦ покажет.

Так Botsman пишет, что на малом круге все в порядке. Если бы ГБЦ, то от этого бы не зависело.

Logan II 1,6 чип-тюн, ГБО
С уважением, Александр
  0

57 Відредаговано Лево (2022-05-20 20:45:40)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

У меня было тоже самое,  старая ГБЦ теперь валяется на даче.
Вопрос в другом, уровень антифриза не уходит?
UPD. Кстати, а антифриз то уходит, если взять во внимание прошлую тему.

Dacia Logan MCV 1,6V8 2008 Base0 +ГБО + ЭСП + ЦКБЭС(Expression)_by_Лево +БК_by_Лево + ГУР + Airbag пассажира
Бортовой тут
  0

58

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Уходе, знизу під бачком постійно блестить рідина, що виливається з-під кришки. За одногодинну поїздку по місту там не мало так виплескується, грамів 100, не меньше, кожного разу перед поїздкою доливаю. І це при тому, що я майже намагаюсь не крутити вище 3000 обертів... а я ж полюбляю спортивну їзду, то мене це пригнічує ))

  0

59

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Лёня, ГБЦ пусть лежит дорожает wink
Алексей, 100 грамм на 10 км это очень много. А если доливать не воду, а антифриз, то и дорого. Надо решать.

Logan II 1,6 чип-тюн, ГБО
С уважением, Александр
  0

60

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Ні, воду не заливаю, тільки рідину... двигун потрібно жаліти ))
То 100% що надо вирішувати. Вже все підготував, навіть радіатор вже замовив, будемо у вівторок-середу знімати, дивитись... я б такий щоб одразу поміняти, якщо забитий, ну то з Юрою вже будемо гадати ))

  0

61

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Botsman написав:

бо коли кулер включається на 98 градусах, то температура нормально падає десь за хвилину до 93,

Так то показник нормального радіатора , якби був би забитий і потік ох. рідини був би утруднений ,температура рідини так би не знизилась. Щодо потоку "обратки" в бачок - та прийстойний там потік. Як міняв антифриз  два роки тому ,а потім як міняв радіатор пічки півроку тому  і виганяв повітря ,то при температурі за 90 там досить бачив досить  сильний потік.

Dacia Logan MCV 1.6  к7м  2007р
  0

62 Відредаговано Botsman (2022-05-20 22:26:44)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Ну, я думав на нормальному (чистому) радіаторі не повинен він на холостих у дворі в тіньочку до 98 градусів доходити )) . Я так і прикидую, що він забитий, але не повністю, саме тому кулер і спрацьовує все ж таки. Може не за хвилину, може я трохи прибрехав, але досить швидко... Але ж, проблеми є, і вони з'явились ось може кілька тижнів тому, причому мені здається що вони посилюються, бо сьогодні температура вже доходила до 9 палок панелі - коли я приїхав додому і зупинився, та ходив дивився під капот скільки на цей раз вилилось рідини. Потім почекав поки кулер понизить до 93 градусів, і лише тоді вимкнув двигун.

  0

63

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Написал в ПМ, радиатор тут ни причём((

Dacia Logan MCV 1,6V8 2008 Base0 +ГБО + ЭСП + ЦКБЭС(Expression)_by_Лево +БК_by_Лево + ГУР + Airbag пассажира
Бортовой тут
  0
Спасибо сказали: Botsman1

64

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Лево написав:

Написал в ПМ, радиатор тут ни причём((

Так розкрийте секрет ,цікаво ж таки.

Dacia Logan MCV 1.6  к7м  2007р
  0

65

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Sivil, Перевірить - скаже, таке ж саме, що й у мене було, чи ні. Швидше поговорити по телефону, чим тут розписувати )))
Перевірить - тай  буде ясно.

Dacia Logan MCV 1,6V8 2008 Base0 +ГБО + ЭСП + ЦКБЭС(Expression)_by_Лево +БК_by_Лево + ГУР + Airbag пассажира
Бортовой тут
  0

66 Відредаговано Botsman (2022-05-22 10:59:18)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Вчора взагалі капець скільки вилилось, і це за 15 хвилин - поїхав дозаправитись...

Перед цим, коли доливав, помітив що кришка з бачку стала погано зніматися - прокручується, проскакує по різбі. З використанням мату, все ж таки зняв, і здається форма горловини бачку вже не круг, таке відчуття що повело його... чи це можливо? Бачок Meyle, мінявся кілька років тому. Не знаю що там за пластик, але ж він повинен бути термостійкий...

І тут я знову замислився про температуру. В ці дні часто доходило до 6 палок, але судячи з показників температури, знятих з ЕБУ через ELM327 в мене вона не доходила до 100 градусів. І судячи з поведінки кулера він відпрацьовує саме по цих показниках, тобто включається на 98 та виключається на 93 градусах, як і повинно бути. Але ж, наче 6 палок то температура вже вища за 105 градусів? А як я вже писав, одного разу було і 9 палок. Я вже колись дивувася деяким розбіжностям... в нас що, два різних датчика температури? Як пояснити, що ELM327 та кулер показують одне, а на приборці - інше?

  0

67

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Botsman написав:

в нас що, два різних датчика температури? Як пояснити, що ELM327 та кулер показують одне, а на приборці - інше?

Не знаю как на логане, но была такая история со шкодой: приехали, заглушили, а под машиной потек тосол. Или по трассе давили тапку, остановились, а уровень тосола упал. При этом на приборной панели температура выше 90 никогда не показывала.

Начали проверку: проехались и потом на месте дали оборотов и стали ждать. Приборка более 90 не показывала, а вот через ELM показывает что у нас 105 градусов! И при этом вентилятор НЕ ВКЛЮЧАЕТСЯ! Получается банально тосол выкипал и сливался через предохранитель.

Электрики долго колупались, но причину нашли: приборка так устроена, что более 90 не показывает. Компьютер (могзи автомобиля) видят что температура выше 90 и ДАЁТ сигнал на включение вентилятора. НО: обратной связи нет и провод по которому идёт сигнал банально сгнил.

Logan 2, model 2017, 1.5 dci
  0

68 Відредаговано Botsman (2022-05-22 12:07:13)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

barabashkakvn написав:

Компьютер (могзи автомобиля) видят что температура выше 90 и ДАЁТ сигнал на включение вентилятора. НО: обратной связи нет и провод по которому идёт сигнал банально сгнил.

Ось це і дивно, якщо дріт, по якому йде сигнал з датчика температури згнив, то як дані коректно потрапляють до ЕБУ (компа)? Хоча, можливо датчик один, але сигнальних дротів два: один до ЕБУ, а другий напряму до панелі, тоді все сходиться. То я просто думав, що дані на панель йдуть через ЕБУ... якщо йдуть окремо напряму, то така ситуація можлива. Хоча тоді інше питання: а може неправильні дані поступають саме через той дріт, що йде до ЕБУ, а на панель йдуть правильні данні?! І тоді двигун може перегріватись... і ось тепер я вже починаю нервувати... ((

  0

69

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Botsman написав:

Ось це і дивно, якщо дріт, по якому йде сигнал з датчика температури згнив, то як дані коректно потрапляють до ЕБУ (компа)? Хоча, можливо датчик один, але сигнальних дротів два: один до ЕБУ, а другий напряму до панелі, тоді все сходиться. То я просто думав, що дані на панель йдуть через ЕБУ... якщо йдуть окремо напряму, то така ситуація можлива. Хоча тоді інше питання: а може неправильні дані поступають саме через той дріт, що йде до ЕБУ, а на панель йдуть правильні данні?! І тоді двигун може перегріватись... і ось тепер я вже починаю нервувати... ((

Да, там точно не один провод был - там какой-то особенный движок: подсоединили компьютер и выдали сигнал: вентилятор включается, а когда сам автомобиль даёт сигнал, этот сигнал идёт по сгнившему проводу. Электрик нас и посылал и умолял уехать по-хорошему smile, но всё таки через пол дня обнаружили такую особенность. Если на шкодах такое, то кто знает что может быть на рено.

Logan 2, model 2017, 1.5 dci
  0

70

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Botsman написав:

в нас що, два різних датчика температури? Як пояснити, що ELM327 та кулер показують одне, а на приборці - інше?

Botsman написав:

а може неправильні дані поступають саме через той дріт, що йде до ЕБУ, а на панель йдуть правильні данні?! І тоді двигун може перегріватись... і ось тепер я вже починаю нервувати... ((

С этим датчиком температуры каждый раз одни и те же грабли ))), ну да ладно, французы просто прикалываются -- юмор у них такой, но вам то что мешает поиском по форуму пройтись, уже всё давно расписано, есть метода проверки по температуре и сопротивлению. Ну в гугл забейте " эл.схема ДТОЖ рено логан " и вопросы про провода отпадут и нервы целее будут, ну или на картах погадать можно ))).

MCV-1.6 Ambiance фаза2 2009, ГБО, газовая прошивка
  0

71 Відредаговано Botsman (2022-05-22 13:32:52)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Все правильно кажете, саме цим зараз і займаюсь ))) то просто були роздуми вголос. Та і все одно спершу буду займатись радітором...

  0

72 Відредаговано Botsman (2022-05-22 17:51:07)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Незрозуміло ще таке: коли я вчора приїхав, то я вирішив що вилилось багатенько, бо рівень з середнього впав нижче мінімального. Ну я звісно на гарячу не став відкривати; нижня трубка бачку покрита рідиною з запасом - ну то й поки достатньо, завтра доллю. Прийшов сьогодні - рівень вище мінімуму. Ну, то напевно, тиск в бачку вирівнявся з атмосферним, та попустило рівень... хоча з іншого боку і рідина ж охолола, а значить зменшилась в об'ємі. Ну то ладно, сидіти рахувати чого там більше: тиску чи температурних розширень, то не наш шлях.

Завівся, і слідкую за температурою. Для того ж і прийшов, позаписувати і порінвяти різні показники по температурі, щоб тепер вже датчик перевірити:
xx - 2 палки я прогавив (клятий фотік);
71 градус - на панелі все ще 2 палки, програма відзвітувала, що дойшли до робочої температури.
74 градуси - на панелі включається 4 палки.
78 градуси - відкривається термостат (трубки гарячішають), температура падає до 68.
93 градуси - на панелі включається 6 палок. А в бачку вже рівень майже на максимальній позначці.
Ще чекаю, хочу дотримати до кулера, температура вже 96, рівень в бачку вже вище максимального, вже майже дійшов до рівня обратки, але нерви не витримують, глушу двигун.

Висновки: судячи по термостату (а він новий, оригінальний, я його у четвер тільки поміняв), ті дані що йдуть до ЕБУ з датчику таки відстаюсь від реальних. А ось на панель приходе вже більш/менш щось реальне. Тому, хоч ті французи і приколісти, але те що є дві ізольовані лініі передачі даних по температурі, то є дуже практична річ: якщо з однією проблема, то хоч завдякі іншій будуть різнитись показники, отже це буде помітно.

А незрозуміло ось що: чому вчора рівень після поїздки був нижчий за мінімум, а сьогодні та ж кількість рідини, та ж герметичність системи (я не відкручував кришку), але рівень після пів години холостих піднявся вище максимального. Хто може пояснити?

Ще вирішив на свою голову глянути емульсію під кришкою маслозаливної горловини, так після відкриття звідти пішов димок. Не так щоб багато, але добре помітно. Ось так, за одне чипляєшся, і пішло-поїхало ((

/upload/iblock/e39/ml2m7ssr1pkvb4p3pi42c2ndwruw8lyt/2.jpg/upload/iblock/be6/h13v5m1e4dyh0sh9cjpsy8o0zgm78g50/1.jpg/upload/iblock/716/gl3ua1cxgdjkr0gjh5iizy3p53185do6/3.jpg/upload/iblock/84e/9moc5czcfe92kyuq0usj68dn2u01bqjq/4.jpg

  0

73

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Може повітря в системі? Виженіть повітря,допомагає .

Водительское  удостоверение категории А выдано 29.12.1979,категория В открыта 06.02.1988  Pannoniа 250,Jawa 350 12 V ,ВАЗ 21011 ,Dacia logan 1.4 , BYD F3 1.6 , Skoda Octavia 1.8 turbo 4×4 ,Skoda Fabia,Chevrolet lacetti 1.6 , Renault clio 1.4 , Dacia logan 1.6 ,Dacia sandero 1.4 ,Dacia mcv 1.6 ,Daewoo Matiz 0.8, Sym x pro 125
  0

74

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Після заміни термостата все перевіряв. Може вчора коли їздив і багато вилилось, може й хапнув воздух... ща охолоне, піду з тестером перевірю датчик та дроти/контакти, і заодно ще раз гляну повітря в системі...

  0

75 Відредаговано alexei74 (2022-05-22 18:31:35)

Re: Вытекает антифриз из под крышки расширителя логан 1.4 2006г

Botsman, температура открытия штатного термоса 88 С, 4палки на табло от 80 С, 6 палок 105 С--115 С, вентилятор включается при 98С и вторая скорость 106С. Выводы из вышесказанного мне совсем не нравятся, особенно сбой по включению вентилятора. Попробуй потестить ДТОЖ на сопротивление по т-ре ОЖ, мне кажется датчик глючит и в мозги заходит неверный сигнал, ИМХО.
ПС. перед установкой нового термоса его желательно прокипятить в воде и проверить Т-ру открытия, а то можно заплутать в трех соснах))).

MCV-1.6 Ambiance фаза2 2009, ГБО, газовая прошивка
  0
Спасибо сказали: Botsman1